OPINEL Les Forges 1890 nůž na chléb

 
 
 • 1 z 5

Excelentní nůž na chleba a pečivo z prémiové kolekce plně kovaných nožů Opinel. lehce prohnutá full-tang čepel s řadou špičkově ostrých zoubků. Řezná část 21 cm, dřevěná rukojeť, upravená speciálním voskem. Precizní a vyvážený tvar s důrazem na detail, kvalitní materiály, špičkové provedení = prémiový design, odkazující na francouzskou kulinární tradici.

Dostupnost Momentálně nedostupné
3 380 Kč    
Kód produktu A0045663
Značka Opinel
Kategorie Nože a pilky na pečivo
 

Nůž na chleba a pečivo, čepel 21 cm, kolekce Opinel Les Forgés 1890

Velký nůž s nádherně vykrouženou, mořenou a voskovanou bukovou rukojetí a zoubkovanou full-tang čepelí s řeznou částí 21 cm využijete při krájení jakéhokoli pečiva – chleba, veky, bagety nebo rohlíků, bagelů či housek. Nůž na chleba a pečivo z nejvyšší řady kuchyňských nožů Opinel, odkazující na tradiční řemeslo předků – Les Forgés 1890 ( Les Forgés v překladu = kovárny). Jedná se o nože kované ve výhni, s vynikajícími řeznými vlastnostmi.
Nůž na chleba použijete zejména při krájení pečiva, ovšem práci vám usnadní i při porcování melounu nebo ananasu nebo nakrájení čerstvě upečeného, ještě teplého štrůdlu.

 • Délka čepele: 21 cm
 • Tloušťka čepele: 2 mm
Gamme Chef opinel

Kolekce kuchyňských nožů Les Forgés 1890 je výjimečnou kolekcí, plně v sobě odrážející mimořádný francouzský vkus a cit pro kulturu stolování. Na výsledné podobě Les Forgés 1890 se podílelo designové studio Big Game, sídlící ve švýcarském Lausanne, jehož jeden ze 3 zakládajících členů je Francouz, hrdý na své předky i kořeny.

Rukojeť z mořeného bukového dřeva je příjemná nejen na pohled ale i na dotek. Spojením s ocelí špičkové kvalityX50CrMoV15 pak vznikl zcela ojedinělý produkt, který si plně zaslouží výsostné místo ve vaší kuchyni.

Robustní a perfektně vyvážené

 • 100% kované ve výhni (1200°C ) – vysoká pevnost díky tavením zpevněným kovovým vláknům
 • Full-tang čepel – jednolitý kus oceli od špičky čepele až po konec rukojeti-dokonalá vyváženost

Excelentní krájecí vlastnosti

 • Nerez ocel X50CrMoV15:

15 % chromu = odolnost proti korozi

0,5 % uhlíku = perfektní řezná schopnost a snadnější ostření

 • Úhel ostření 30° (15 stupňů z každé strany) zajišťuje perfektní ostří
 • Tvrdost 56-57 HRC (Rockwellovy stupnice) = vysoká odolnost vůči opotřebení
 • Geometrie každé čepele (tvar, délka a tloušťka) je optimalizována pro její specifické použití
 • Každá čepel má ochranný obal 

Absolutní komfort použití

 • Rukojeť tvaru V – snadno uchopitelná = vysoce přesné krájení
 • Ergonomický profil – lehce zakřivený tvar rukojeti umožňuje umožňuje sevřít nůž menší silou a tudíž i krájet s mnohem menší námahou.

Trvanlivost

Použité vysoce jakostní materiály – martenzitická korozivzdorná nerez ocel a bukové dřevo z udržitelně obhospodařovaných lesů. Dřevo není lakováno, ale upraveno speciálním voskem tak, aby lépe odolávalo vodě.

 • Celoživotní záruka
 • Vyrobeno ve Francii

Příběh ikonické značky Opinel začíná v 19. století kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil, jak se kovají hřebíky a díky tomu založil svou první kovárnu ve Francii. Po jeho smrti převzal jeho řemeslo syn, Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobce ostrých předmětů“ a to jen proto, že ostří jeho srpů a kos bylo nejostřejší v okolí.

Ten pravý Opinel kapesní nůž si ale na světlo světa musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn vášní po ručním zpracování a nejmodernější technologii se rozhodl vytvořit předmět, který může ručně vyrábět za pomocí tehdy moderních technologií. Psal se rok 1890 a ten správný, zavírací, kapesní nožík je na světě, zrodil se Opinel.